Eduki publikatzailea
Atzealdea

Ingurumeneko Departamentuak eta Zumarragako Udalak eguzki-argiztapen sistema instalatzeko akordioa sinatu dute Urtubiko parke berrian. Ondoren, baratzeen zozketa egin da.

Argiztapen-sistema irtenbide berritzailea izango da eta posible egingo du urtean 6.400 kWh energia aurreztea eta CO2 isurketen kopurua 1.665 kiloan gutxitzea.

2019·05·31


José Ignacio Asensio: “Azken urteotan energiaren arloan ekintza ezberdinak burutzen ari gara Gipuzkoako udalerrietan aurrezpen energetikoa eta energia berriztagarrien aprobetxamendua sustatzeko; eta Urtubi, adibide paregabea izango da natura-ingurunean teknologia garbia eta berriztagarria ezartzeari buruzkoa”.


Sinadura egin ostean, Udal teknikariek baratzeen zozketa egin dute;

 

A taldea: Baratze egokituak, gurpildun aulkiak dituzten pertsonentza / Grupo A: Bancales, personas con silla de ruedas

 

 

 

ESKATZAILEA / SOLICITANTE

NAN / DNI

Egokitutako Zb. / Nº Asignado

Joseba Jauregi Iturrioz

08_ _3_ _3

A1

 

 

 

 

B taldea: belaunaldiarteko taldeentzat aiton/amona beraien bilobekin bezala / Grupo B: Intergeneracional como abuelos y nietos

   

 

 

ESKATZAILEA / SOLICITANTE

NAN / DNI

Egokitutako Zb. / Nº Asignado

HUERTA/BARATZA

Jose Felipe Grajeras Rueda

_ _902_7_

B1

5

Mari Luz Calderón Merino

1_ _ _420_

B2

3

Emilio Damián Dominguez

_5865_ _ _

B3

4

 

 

C taldea: Kuadrilak eta Elkarteak / Grupo C: Kuadrillas y Asociaciones

   

 

 

ESKATZAILEA / SOLICITANTE

NAN / DNI

Egokitutako Zb. / Nº Asignado

HUERTA/BARATZA

Aitor Sanchez de la Fuente

7_59_4_ _

C1

14

 

D taldea: erretiratuak edo aurre-erretiratuak, langabetuak edo aniztasun funtzionala dutenak / Grupo D: Jubilados, Parados y personas con minusvalía

   

 

 

ESKATZAILEA / SOLICITANTE

NAN / DNI

Egokitutako Zb. / Nº Asignado

HUERTA/BARATZA

José Rámón Hidalgo Gastón

0890_ _ _ _

D1

30

Ana Morante Rojo

_ _ _25_50

D2

31

Miguel Ángel Senovilla de Juan

_5_7_66_

D3

32

Antonio Fernandez Alves

72_6_2_ _

D4

24

Basilio Mateo Perez

_25_00_ _

D5

25

Martin Cerezo Gutierrez

_ _57_ _84

D6

26

Pedro Mª García de Albeniz Asteasu

153_1_ _ _

D7

27

Juan Cruz Hurtado García

_ _5631_ _

D8

28

Clodomiro Alonso Gonzalez

_ _ _ _0164

D9

29

 

F taldea: Ikastetxeak / Grupo F: Colegios

   

 

 

ESKATZAILEA / SOLICITANTE

CIF

Egokitutako Zb. / Nº Asignado

HUERTA/BARATZA

La Salle Legazpi Ikastola

G20059556

F1

19

UZ Ikastola

F20545877

F2

17

Gainzuri

S4833001C

F3

18

 

E taldea: Herritarrak / Grupo E: Ciudadanía en general

 

   

 

 

 

ESKATZAILEA / SOLICITANTE

NAN / DNI

Egokitutako Zb. / Nº Asignado

HUERTA/BARATZA

Iñaki Osés Plazaola

08_ _52_ _

E1

42

Xabier Zabaleta Aldasoro

7_4_6_8_

E2

1

Iñaki Urteaga Álvarez

_5950_ _ _

E3

2

Miren Arantza Ibarreta Fernandez

_ _4_247_

E4

6

Miguel Ángel Nuñez de la Cruz

_5_93_ _8

E5

7

Ainhoa Barroso de la Mata

_ _ _4_768

E6

8

Ivan Fernandez Santa María

72_ _9_6_

E7

9

Hodei Villar Loiti

_27_ _51

E8

10

José Daniel Arias Fernandez

3426_ _ _ _

E9

11

Maitane Gabiria Mauleón

_4_70_00

E10

12

Ander Zudaire Martija

_ _ _ _7776

E11

13

Agustin Da Costa Frutos

_5_8_1_3

E12

15

Edurne Plazaola Zubizarreta

_ _ _ 177_7

E13

16

Purificación Martin Manso

159_ _ _ _2

E14

20

Pedro Herrero Gonzalez

_89_14_ _

E15

21

Miren Aranzazu Azpiazu Aizpiolea

1_ _ _057_

E16

22

Eider Urretarazu Azpiazu

_231_ _ _1

E17

23

Yeray Lopez Araquistain

_4_4_0_8

E18

33

Jose María Fernandez Caballero

0_92_2_ _

E19

 

Jose María Fernandez Vara

_24_9_7_

E20

 

Julian Moratinos Zurro

_269_8_ _

E21

 

Pedro Luis Criado Yubero

7_466_ _ _

E22

 

Iñaki Zabalo Azurmendi

_ _4_ _934

E23

 

Miren Nekane Atorrasagasti Aranburu

724_9_ _ _

E24

 

Laura Damian Sastre

72_70_ _ _

E25

 

Leire Lizarraga Otabarte

_43_09_ _

E26

 

Igor Caballero Munrillo

_ _ _50_52

E27

 

Ruben Ferrero Ramos

7_4_6_5_

E28

 

Ruben Laso Merino

_4_60_ _0

E29

 

Mikel Calvo Aguirre

_246_ _6_

E30

 

Aitor Calvo Aguirre

7_ _50_4_

E31

 

Iñigo Igartza Zaldua

_2476_ _ _

E32

 

Arkaitz Lopez Rubia

_ _ _50_90

E33

43

Oscar Martin Paniagua

_ _ _9415_

E34

44

Jon Ander Galvez Itarte

72_01_ _ _

E35

45

Jon Ander Pericacho Iglesias

7_ _ _ _054

E36

34

Oscar Zufiaurre Vega

725_ _ _9_

E37

35

Jesus Mª Eizmendi Aguirre

15_ _ _96_

E38

36

Juan Antonio Viedma Moreno

_ _9_78_7

E39

37

Maria José Calabor Fincias

7_ _69_8_

E40

38

Jon Calderón Sanchez

72_ _ _5_7

E41

39

Aitor Esnal Badiola

441_ _ _ _2

E42

40

Fermin Berzosa Perez

_2_7_6_5

E43

41